Historie divadla NARCIS 

Loutkové divadlo Narcis má dlouholetou tradici ve svém oboru loutkoherectví. Bylo založeno v roce 1968 loutkohercem Vladimírem Fišerem a Emílií Kopeckou přímým potomkem slavného loutkářského rodu Matěje Kopeckého.

Divadlo NARCIS se od svého založení zaměřilo na zábavu pro předškolní a školní mládež.

Většinu času od roku 1968 působilo především v zahraničí až do současnosti ,ale již od roku 1995 působí i u nás doma po celé České republice.

Loutkoherci navazují na tradiční loutkové divadlo, kde herci jsou pouze loutky ,které vystupují přímo před diváky v co nejbližším možném kontaktu. Proto je nejvhodnější přijet s loutkami přímo k vám tak jak je to již vyzkoušeno dlouholetou tradicí potulných marionetářů.

Loutkoherecké umění se předává generace na generaci a tak tomu je i u našeho divadla . O scénáře našich představení se do dnes stará zakladatelka Emílie Kopecká   za pomoci svého syna a zároveň loutkoherce Pavla Fišera.  Emílie kopecká se věnuje po celý svůj život našemu divadlu zároveň jako loutkoherečka . Do roku 2008 Emílie Kopecká jako loutkoherečka působila s naším představením především v  zahraničí . Od roku 2009 působí Emílie Kopecká už jen po  České republice a zahraničních turné se ujal její syn p.Kopecké  Pavel Fišer  .  V roce 2011 se na naší divadelní scéně jako loutkoherci objevují nově synové ,   potomci  

Pavla a Ivany  Fišerových ,     Petr Fišer  a  Zuzana Červená  ,  Martin  Fišer ,  kteří také působí po České republice . 

Koncem  roku 2018 , zemřela Ivana Fišerová  

a od roku 2019 zahraniční turné i tuzemská turné v Čechách  zajištuje po základních školách  Pavel  Fišer   st.  a  syn  Martin Fišerovi.

 

 

Představení :    Co loutky dovedou     loutkoherci :   Emílie Kopecká , Josef  Veselský                    

                           Revue z kufru    loutkoherci :   Pavel Fišer   Petr Fišer, Martin Fišer,                                                          

                            

 

Scénáře  :  Emílie Kopecká   a  Pavel Fišer st.

 

Fotogalerie: Historie